Vyhledávání


NEJBLIŽŠÍ AKCE

(Pokud tápete, kdy se určitá akce konala, mrkněte na datum zveřejnění článku. Občas to pomůže, pokud nejsou data vypsaná přímo v textu.)

PRAGUE PRIDE

( 12. 8. )

GAMESCON '17 (asi)

DRUG RESTAURANT EUROPEAN TOUR

( září )

COMICS SALÓN

( 15. - 17.9. )

Kalendář (z) akcí

Report - WTF Akicon 6102

28.10.2016 11:50

Hned, jak jsem přijela z Prahy, mi nějaký report úplně vypadnul z hlavy, takže si představte, jak ho smolím první dny v nové práci, zatímco se nám věnovat zaškolení… Groovy.

 

Vzhledem k tomu, že Saya už má po studiu, musely jsme si letos na Akicon zařídit náhradní bydlení. Ale protože jsme se namlsaly luxusu kolejí Volha (oproti tělocvičně to jsou nebe a dudy), zarezervovaly jsme si pro náš čtyřlístek - mě, Kyoko, Sayu a Saku - hotelovou buňku na stejném místě. Ačkoliv Zahrada otvírala ve čtyři, v tu dobu jsme byly rády, že jsme se se Saku vůbec díky žůžo labůžo výlukám metra dostaly na Volhu, kde jsme potkaly holky, a vystály si asi půlhodinovou frontu na recepci. Na pokoji jsme prošmejdily, co se dalo, předaly si věci mezi sebou a popřály Saku k narozeninám (od mě byla podarována halloweenskými fuskami, protože vím, jak má Halloween ráda, figurkou Daleka, protože to jí na poličce ještě chybí a Destrukčním deníkem, protože je třeba někde vybít své frustrace). Do prostor, kde se klasicky koná Akicon, jsme se tedy dobelhaly až po páté hodině. Na infostánku jsme dostaly parádní oboustranný Multipass, který jsme si podepsaly, některé na špatné straně (ona je muž!), vyzvedly si zaplacený marchendise, tak nějak prošly prostory, Saya Kyoko nafotila lolití úbor a vrátily se na pokoje. Protože mě šíleně bolela hlava a celkově jsem se cítila jako šíleně smutná princezna, hupla jsem první do vany, zatímco Saya s Kyoko zašly pro objednané jídlo, pizzu a hambáč. Najedly jsme se, postupně jsme se vystřídaly v koupelně a zalehly. Ačkoliv holky ještě chtěly na večerní přednášku, lenost je nakonec přemohla. Z téhle noci si pamatuju jen vysoce inteligentní conové a předspákové myšlenkové pochody zahrnující kládu pana Greye a Heydricha…

 

SO

Se Saku jsme strategicky z rozvrzaných (ne naší vinou!) postelí vstaly v sedm, abychom měly koupelnu jen pro sebe a mohly se v klidu nasoukat do cosplayů, já Josepha, Saku fem!Dippera. O půl hodinky později vylezla Saya a po další asi půl hodince i Kyoko, které měly připravené Psycho Pass. V celé své kráse jsem byla povýšena na striptéra a do konce conu jsem se toho nezbavila. Nedokážu spočítat, kolikrát jsem byla vyzvána, abych si stáhla kalhoty a vůbec nešlo o délku, která přeci jen byla o něco kratší, než měla být… Ale to jsem taky pořešila. :D

 

© Saya

Ihre cosplay Gruppe

 

V KC Zahradě jsme po chvíli čekání zasedly u stolu, daly si něco k jídlu a na zahřátí, mezi tím dorazila Simča s Honzou, Kadet a Ryuki, Yume, taky Lowry jako Mabel a když byli všichni po snídani, šly jsme zase fotit. Vznikla spousta fotek, většinu naleznete u Saku, něco i u holek na FB. Na program jsme se málem komplet vykašlaly, seděly jsme u bufetu, povídaly si, dokud nebyl čas zabrat místa ve frontě na Cosplay soutěž, která klasicky začala o čtvrt hodiny později, kdy v atriu stoupala nejen nervozita, ale taky teplota.

 

© Saku

Nefoť mě, tvl...

 

... a nebo jo.

 

Co jsem dělala na conu, lovila baby...

 

... a takhle jsem dopadla.

 

Cosplay soutěž

byl zase jeden velký klenot. Kluci z AAA and Girls předvedli obdivuhodný výkon jako moderátoři (škoda že na hlasovacím lístku nebyla možnost volit je), a ačkoliv stálice této soutěže nezklamaly, cosplay Rudolfa II. bych opravdu nečekala, Dorian Pavus si získal mé srdce skvělým vzhledem i roleplayem. Kdybych se dohledala výsledků, mohla bych sem napsat, jak jsem či nejsem spokojená, ale nikde nic.  Po Cosplay soutěži jsme se odebraly ven, zase se fotilo, dokud jsme nausodily, že mrznutí bylo už dost a nezasedly opět u stolku. Letos jsme měly štěstí na ty na pódiu, což se nám za posledních 6 let snad nestalo. Po zahřátí u čaje a násedném opětovném mrznutí kvůli dalším, avšak posledním fotkám, jsme se vrátily na kolej, svlékly hadí kůži, na pár minut si dáchly a znovu utíkaly do KCčka na

 

AJ-DO-RU

u kterého jsem zase pomalu brečela smíchy, v jednu chvíli jsem nemohla vyhnat z hlavy Baby got back! a následně Ša la la la li. Několikrát mě nemálo pobavil fanclub Rachel, který seděl přímo před námi. A zase… Nevím, kdo to vyhrál. Pokud by se chtěl někdo o výsledky podělit, feel free. Nejspíš jsme plánovaly nějaký další program, možná, nevím, ale nakonec vyhrálo jídlo, rozběhly se tedy na MHD směr obchodní centrum na Pankráci, kde jsme si k večeři daly suši a ještě nakoupily v Adalbertu. Po návratu dom následovalo zase kolečko sprcha-wc-postel.

 

NE

Díky bohu za posouvání času, hodinku jsme si přispaly, a protože bylo třeba do desíti pokoj opustit, začaly jsme se balit. Kufry jsme si nakonec uložily na koleji, abychom je nemusely na ty dvě hodinky tahat na Zahradu a doplazily se na první pořádnou přednášku.

 

Novinky japonské kinematografie 2016 (Vavča)

Opět jsem z téhle přednášky vyšla o několik filmů bohatší, ačkoliv jsem si říkala, že musím nejdříve zkouknout to, co mám ve watch listu (asi kolem 200 položek), ale to jaksi vyletělo oknem hned v prvních minutách, protože bylo představeno několik filmů, které alespoň podle traileru musím vidět. Navíc to trošku vyzáplatuje mou nevzdělanost v asijské kinematografii.

 

Erotika a sex v japonské kultuře (Clover)

Velmi dobrá a velmi propracovaná přednáška, která by si zasloužila být na dvě hodiny, ale nevím, jak by to snášela chudák přednášející Clover. V podstatě jsem si už jen doplnila vzdělání, ale opravdu zábavným a zajímavým způsobem. A trošku jsem si posteskla, že jsem toho z těch přednášek zase viděla tak málo. Lenoška!

 

Před dvanáctou jsme se se všemi se Saku rozloučily, vrátily se na kolej, půl hodiny vyvolávaly kolejdědka, co byl příjemný asi jako mokré ponožky, čaply kufry a modlily se, abychom to na ten vlak stihly. A stihly, ale s odřenýma prsama a ještě jsme byly celou cestu trošku jako sardinky, ale jely jsme.

 

Letos jsem hodně pocítila ztrátu mých conových lidí, spousta starých známých se na Aki nedostala nebo se rozhodla z různých důvodů nejet, a ačkoliv jsem stále pátrala v davu, narazila jsem snad jen na Yume a z dálky na Kyla, kterého jsem ani neměla šanci pozdravit… Jinak si nemůžu stěžovat, takové ty nedostatky, jako bolest hlavy a vysáté konto, no, s tím už se na conu počítá. :D Tož těšíme se na AF '17, mám do té doby zase co dělat, Joseph potřebuje trošku doladit a až bude první výplata, začne se s pracemi na dalších cosplayích.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>