Vyhledávání


Report - AkiCon '12, Nebe, peklo, ráj (aneb Opožděný report)

09.11.2012 16:50

Letošní AkiCon byl naplánovaný na 3 dny, tudíž začínal už v pátek, což s sebou přineslo jeden malý problém – musela jsem do školy, ze školy o dvě hodny dřív a pak zase na vlak, kterým jsem letos jela sama. Poprvé za tři roky, bylo mi sice trošku smutno, cesta vlakem byla dlouhá a věcí s sebou jsem měla hafo, ale příjezd do Prahy mi to vynahradil. Už jsem se někdy zmínila, jak jsou noční města krásná?

 

To už se ale nedá říct o metru, lidí tam bylo jak nasráno, takže Sakuška a Kyoko přijely z Chodova asi až za 20 minut od mého příjezdu na nádraží. Docela mě udivilo, že jsem letos v hale neviděla žádné geeky, lolity, visual kei nebo cosplayery. Ani noha, byla jsem tam snad jediná, kdo táhnul podezřelé předměty, jako byla dopravní značka ke cosplayi Shizu chana. Ještě jednou bych chtěla holkám, Sakušce a Kyoko, poděkovat, že byly ochotné i přes tu zácpu v metru přijet a pomoct mi, ty tašky byly na začátku conu fakt těžké (ostatně jako vždycky). °A °

 

Do KC zahrady jsme dorazily asi kolem sedmé, možná něco po sedmé. U pokladny nikdo, ale v átriu bylo strašně lidí, v tom humbuku jsem anim nemohla pozdravit lidi, které znám, tak jsem se na to prozatím vykašlala a šla si dát věci do rezervovaného V.I.P. rožku. Možná jste někdo tu ceduli viděl, just for fun.

 

fotila (c) Sakura Minamino

 

Hodila jsem na sebe cosplayi Natashi Stark, nalila jsem si whisky (ehm, dobře, jablečný džus, ale nakonec, jak jsem zjistila, jsem si tu whisky mohla s sebou vzít, ale k tomu se dostanu později). Později jsem pak rozdávala sušené borůvky, konečně potkala Marionette, v dokonalém cosplayi Kida s doprovodem v podobě neméně krásné Paty s Lazy. Docela mě ale tlačila paruka, a když jsme se Saku zjistily, že se kromě Kyoko do malé místnosti, kde měla být přednáška Yaoi, která byste raději (ne)zapomněli, nedostaneme, vrátily jsme se do našeho rožku, kde jsem se převlékla do cosplaye Shizu chana, chňapla značku a šla hledat Izayu, který si mě díky značce ihned všimnul. S Izayou, vlastním jménem Kira, jsme si padly do noty a ač jsme si naplánovaly nějaké promítání, Alien 9 nás od nějakého sezení v přecpané místnosti odradila a tak jsme skončily v atriu u stolu s dalšíma pár lidma.

 

fotila (c) Sakura Minamino

 

Pilo se, řekla bych, že víc než loni. Samozřejmě že nemohl chybět Moravský sbor s širokým repertoárem, který pěl v horních patrech budovy. A to bylo něco, co mi vadilo. Jasně, chápu, že se Češi musí prostě napít všude, ale v mezích, protože všeho moc škodí. Všimla jsem si, že letos na noc dorazilo i víc zahraničních návštěvníků a přišlo mi docela líto všude kolem sebe vidět vrávorající lidi v náladě. Docela mě ale pobavila přiopilá Marionette. Nic hezčího a drzejšího jsem v poslední době neviděla, ještě teď před sebou vidím ten její smutný obličej a světle hnědé oči. A občas, když se teď podívám do zrcadla, tak i cucflek na krku. :D

 

Spát jsem nešla. Když Mako odvedla Marionette spát, vzala jsem si na klín Izayu, vykašlaly jsme se na jakýkoliv program a asi do 4 nebo 5 do rána jsme si povídali a dělali kraviny. Přesněji Aldárek jezdil po chodbě s růžovým kočárkem, který opravdu nevím, kde se vzal. Navíc jsme kecali se stafákem, co po každé půlhodině odněkud přinesl flašku vodky nebo džusu – nebo obojího najednou. Kolem půl 6 jsem seděla na židli u stolu, který byl u nás v rohu, a přemáhala se, abych neusnula. Nesnáším první dvě noci na conech, kdy vím, že nebudu spát a musím přemáhat různé pocity, aby se mi to vůbec povedlo. Za hodinku a něco se začalo osazenstvo budovy probírat a v koupelnách se zase dveře netrhly. Ještě že jsem se dokopala a šla v době, kdy všichni spali nebo pili.

 

Najít ráno Kiru bylo umění, nikde nebyla k nalezení. Našla jsem jí asi kolem deváté, stále v cosplayi Izayi, také jsem se převlékla a šly jsme se projít. Usoudili jsme, že bude nejlepší jít do místnosti, kde se promítalo (Evangelion: 1.0 nejste sami) a kde následovala přednáška Typologie bishíků od Greka1, než bude nacpáno. Taky pak nacpáno bylo. Po přednášce jsme šly najít nějakého fotografa. Našly jsme a fotily jsme venku, kde byla docela zima; Izaya si nemohl stěžovat, měl na sobě mikinu s kožíškem. Vyloudila jsem dvě cigarety, každou jinou (pro cosplay vše) a nakonec jsem našla i tu naší hlínu, která seděla u pódia.

 

fotil (c) Jirka Kaihatsu Waschka

 

Kolem páté jsem chtěla vidět (stejně jako polovina účastníků AkiConu) Cosplay soutěž, sál byl ale narvaný a než abych tam omdlela na nedostatek vzduchu, povídala jsem si s Kirou a také dorazila BeeZet v úžasném cosplayi. Stihla jsem si umýt hlavu, dokud byly koupelny tak nějak volné a obléct se do normálního oblečení. Debata trvala nevím-do-kolika a zrovna, když Kira někam zmizela, začal venku ohňostroj. Doteď jsem nezjistila, k jaké příležitosti to bylo. :D

 

 

Večer se moc nepovedl. Stalo se pár věcí, na které se mi bude špatně vzpomínat a nerada bych je tu rozebírala. Nevyspala jsem se a ráno to na mě bylo solidně vidět. Sbalila jsem si všechny věci a kolem desáté jsem se rozloučila a společně se Saku, Kyoko a Aldárkem jsme se vydali na nádraží. Doufala jsem, že cesta domů proběhne v klidu a možná se alespoň trochu vyspím, ale v Ústí přistoupili chuligáni, kteří naštěstí vystoupili hned na další stanici v Teplicích. Opravdu jsem neměla odvahu jim odporovat a tak jsem přišla o značku, kterou si budu muset na ADVIK znovu vyrobit.

 

Abych shrnula letošní ročník – něco se povedlo, něco ne. Na něco budu vzpomínat ještě dlouho a něco si budu vyčítat. Přednášek jsem si moc neužila, zato jsem poznala nové (i staré) lidi a toho si vážím víc. :3

AkiCon '12 - Nebe, peklo, ráj (aneb Opožděný report)

Datum: 06.11.2013

Vložil: sopssmp

Titulek: オークリー アウトレット