Vyhledávání


Another (TV)

16.10.2013 14:22

Japonský název: アナザー
Dílů: 12
Rok: 2012
Žánr: horor, psychologické, školní, supersíly
Studio: P. A. Works
Oficiální stránky: TVアニメ Another 公式サイト
Hrdinové:
Kouichi Sakakibara, Mei Misaki, Yuuya Mochizuki, Naoya Teshigawara, Izumi Akazawa, Tomohiko Kazami, Yukari Sakuragi, Katsumi Matsunaga, Reiko Mikami
Děj:
Kouichi Sakikabara se stěhuje z Tokia ke svým příbuzným do městečka Yomiyama, jelikož jeho otec, vysokoškolský učitel, odjíždí do Indie. Před nástupem do školy mu ale selžou plíce a on se ocitne na pár dní v nemocnici, kam ho přijdou uvítat studenti devátého ročníku třetí třídy Severní yomiyamské střední školy, kteří se ho nenápadně vyptávají, zda už předtím v Yomiyamě někdy byl. Toho samého dne večer se náhodou ve výtahu setkává s dívkou s páskou přes oko v uniformě Severní yomiyamské, která zmizí ve tmě chodby, která vede k márnici. Jakmile další týden nastoupí do školy, potkává Mei znovu, zdá se ale, že on je jediný, kdo ji vidí a pokaždé, když se snaží někoho na Mei optat, setkává se s mlčením nebo náhlou změnou tématu.

 

Zvědavost mu ovšem nedá, a když zjistí, že o Mei záhadně nikdo nic neví a lavice, ve které jí vídává sedět, je prázdná, sleduje ji až do obchodu studia M, které vystavuje a prodává panenky. Zapovídají se s Mei u jedné takové, která z poloviny vypadá jako ona. Kouichi vychrlí spoustu otázek, Mei mu místo odpovědí prozradí legendu o prokletí třetí třídy devátého ročníku, která po městě koluje už 26 let. Povídá se, že tehdy, v té samé třídě, byla dívka, milá a hodná, kterou měli všichni rádi, a zpráva o jejím náhlém skonu všechny zaskočila natolik, že se rozhodli předstírat, že nezemřela a na závěrečné ceremonii jí zařídili i vlastní místo. Bylo to však gesto, které mělo budoucím generacím znepříjemnit životy. Mei mu však poví pouze polovinu příběhu. Den na to se pádem na deštník zabije spolužačka Sakuragi Yukari, která pospíchá do nemocnice, odkud přišla zpráva, že její matka nepřežila autonehodu a poté zemře Mizunova sestra Sanae, která Kouichimu sháněla informace o zesnulé dívce jménem Misaki, která byla v nemocnici ve stejnou dobu, jako on.

 

Se třídou se ovšem něco děje, všichni Kouichiho přehlížejí, ignorují a dělají, jako by vůbec neexistoval. Teprve teď se dozvídá konec příběhu. Rok od ceremonie, pokaždé když byl do třetí třídy někdo přeložen, začali nejen studenti této třídy, ale také jejich příbuzní, umírat nevysvětlitelnými nehodami. Každý měsíc někdo. Všichni se pokaždé pokoušeli najít nějaké řešení, až nejúčinnější se ukázala ignorace studenta, který byl ve třídě navíc, teoreticky to totiž měl být on, někdo mrtvý. Nefungovalo to však dlouho a smrt spojená s touto třídou opět začala řádit. Letošní ročník neměl jinou možnost, než dívku s páskou na oku označit jako mrtvou a začít ji ignorovat, když se to však ukázalo jako neúčinné, rozhodli se začít ignorovat i Koiuchiho, protože s ní i přes protesty ostatních promluvil, a tím se pokusit zvýšit možnost ochrany. Jenže smrt si jako další oběť vyhlédla třídního profesora Kuboderu, který se přímo před svými žáky rozhodne ukončit svůj život.

Přichází nadějná informace, že se našel bývalý spolužák tety Kouichiho Reiko, který prý dokázal toto řádění před 15 lety zastavit v polovině školního roku. Je to Katsumi Matsunaga, kterého najdou mimo Yomiyamu a dozví se od něj, že pro budoucí žáky této třídy tam tehdy něco nechal. Nemůže si však vzpomenout co. Kouichi, Yuuya , Naoya a poté i Mei se rozhodnou prohledat starou učebnu třetí třídy, kde najdou pásku od Matsunagy. Po puštění její první části se dozvídají, co se tehdy stalo a proč ji Katsumi nahrál - dokud měl ještě jasnou mysl. Naoya bohužel pásku ve spěchu přetrhne a Yuuya je nucen jí vzít s sebou na plánovaný výlet, po vzoru toho před 15 lety. Učitelka Mikami totiž věří, že třídu tehdy spasilo to, že se všichni pomodlili ve staré svatyni. Výlet se však změní na boj o přežití a to v momentě, kdy Naoya nešťastnou náhodou shodí Kazamiho z balkónu, možná trochu v přesvědčení, že on je ten mrtvý, Kazami však přežije a od Yuuyi se doslechne o pásce a jejím obsahu a v jídelně, kde leží mrtvola manažera objektu, začne hořet. Mei až teď Kouichimu přiznává, že její druhé zelené oko je schopné vidět barvu smrti…

Another (TV)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.