Vyhledávání


Antique Bakery

16.10.2013 14:33

Japonský název: 西洋 骨董 洋菓子店
Alternativní název: Western Antique Cake-Shop
Dílů: 12
Rok: 2008
Žánr: komedie, drama, ze života, shounen ai
Studio: Nippon Animation, Shirogumi
Oficiální stránky: アニメ「西洋骨董洋菓子店~アンティーク~」公式サイト
Hrdinové:
Yusuke Ono, Keisuke (Keiichirou) Tachibana, Kanda Eiji, Chikage Kobayakawa, Kaedeko, Jean-Baptiste
Děj:

„Mimochodem, není tvoje ruka teplá?'' (ano, představte si něco perverzního)
„Zatraceně, má pěkný pár.'' „Jak děsivé, jsou jako melouny.'' (mluví se o prsou jedné slečny)
„Mladý pane!'' „Mladý pane?'' „Blbče?'' (jde o výslovnost: waka - mladý pán, baka - blbec)

Keisuke Tachibana má za sebou docela krutou minulost. Když mu bylo devět, unesl ho neznámý muž a nutil ho jíst zákusky. Jemu se však podařilo ho zranit nožem a on ho nechal jít. Vyvázl živý, ale toho muže nikdy nenašli a Tachibana z šoku zapomněl většinu věcí, takže v jeho dopadení ani nemohl být nápomocen. O 23 let později si otevírá cukrárnu. Ukáže se v ní Yusuke Ono, třicátník, co zoufale hledá práci. Tachibana si vzpomene, že na vyšší střední byl také jeden Ono, který mu je dost podobný nejen jménem. Ono Tachibanovi vysvětluje, že mu práce dlouho nevydrží kvůli tomu, že je gay. Ďábelský gay. Tachibana se musí smát, Ono nevypadá na to, že by byl zrovna „ďábelský‘'. Onovi je jasné, že mu nevěří a tak si nasadí svou koženou bundu, brýle á la FBI, hrábne si do vlasů a zavede ho do jednoho gay baru, kde mu Mistr za pultem poví Onův příběh. Když opouštějí bar, Ono to na něj zkusí, protože je jeho typ a Tachibana si pořádně vzpomene, že je to opravdu ten Ono, který mu vyznal lásku a on mu řekl, ať chcípne. Ono si vzpomene taky, nevadí mu to a je rád, že může v cukrárně zůstat - je to totiž takový malý génius přes zákusky a Tachibana by byl sám proti sobě, kdyby mu to místo nedal.

 

Ještě pár dní před slavnostním otevřením přijímají na místo učně Kandu Eijiho, který musel skončit s boxem kvůli zraku a tak si šel hledat brigádu. A když viděl, že hledají pomocníka, a on má zákusky strašně rád, nemohl jinak, než se přihlásit. První den plného provozu se tam ukazuje i Chikage, Tachibanův opatrovník a kamarád z dětství, který mu říká Mladý pane. Chikage je však tak trochu nevzdělatelný, umí číst, psát a počítat, ale nenaučil se žádnou práci, pomaleji chápe, je dost přímý, vysoký, takže se praští o futra pokaždé, když někam vejde a také stále nosí brýle, aby skryl své rozpaky. Je rozhodnutý s Tachibanou zůstat a tak ho sleduje z auta. Tachibana a Eiji však pak odejdou a když se Chikage přiřítí do obchodu, narazí na Ona, kterého málem trefí, když si sundá brýle. Zjistí, že Chikage je jeho typ a tak dělá jednu blbinu za druhou, až si Chikage myslí, že mezi nimi něco je a když Ono raní jeho city a musí se mu následně omluvit. Chikage je pro něj až moc dobrý a po rozchodu s Yacchanem by ho jen využil, což on udělat nemůže. Tachibana se smíří s tím, že z něho ho Chikage nespustí oči a tak ho zaměstná jako číšníka. Po tom všem se cukrárna Antique stává známou díky veletrhu s cukrovinkami a pár rozhovory do TV. Eiji si vede dobře, dalo by se říct výborně, chodí do noční školy a učí se francouzsky - už to není jen učeň. Jenže Tachibanu stále trápí noční můry, snaží se vzpomenout, co mu tehdy ten únosce říkal a jednoho dne za ním přijde policie a žádá ho o pomoc v případech dalších unesených dětí, kterým únosce kupoval zákusky u nich v Antique. A to je to na co Tachibana čekal tak dlouho. Jenže když jednou náhodou odveze starší paní k domu, kde bydlí, uslyší křik dítěte a vtrhne dovnitř, najde tam jak unesené dítě, tak 24letého kluka, který děti unášel, kupoval jim zákusky a následně je zabíjel. Ten končí za mřížemi a Tachibanovi je jasné, že ten, kdo ho unesl, nemohl být on, protože to bylo před 23 lety…
 

Po o tomhle anime mám pořád na něco chuť. Jak řekl kámoš - „On jak to tam popisoval. To by mi zachutnalo snad i hovno.'' A já s ním souhlasím, protože to bylo úžasné. Místy trošku pokulhávala grafika, měla jsem dojem, že postavy mají pusu jako kachny, ale to se dá přežít. Taky mě dost zaujal opening, nebo spíše ten styl, jakým byl udělaný. Jen mi docela bylo líto Chikageho, když se tam objevila jeho dcera, všichni žasli a Kanda poznamenal něco jako „takže ví, jak se dělaj děti.'' Chudák.

Antique Bakery

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.