Vyhledávání


Elfen Lied

18.10.2013 17:30

Původní název: エルフェンリート
Dílů: 13 + OVA (s názvem 10.5: Regenschauer)
Rok: 2004 - 2005
Žánr: drama, supersíly, psychologické, horor, akční, ecchi
Studio: ARMS
Oficiální stránky: エルフェンリート elfen lied - Vap
Hrdinové:
Lucy, Kouta, Yuka, Kurama, Mayu, Nana (7), Mariko (35), Shirakawa
Děj:

„Lidem, kteří si myslí, že lítost odčiní jejich bláznovství, nelze odpustit.''

 

Kouta se po letech setkává se svou sestřenicí Yukou, se kterou se chystá na stejnou vysokou školu. Společně si jdou zavzpomínat na pláž na společné dětství, když se v tom před nimi objeví nahá a zraněná růžovovlasá dívka s rohy na hlavě. S Yukou se rozhodnou, že jí vezmou ke Koutovi, který teď bydlí v domě, kde kdysi bývala ubytovna. Vypadá to, že ta dívka kromě nyu nic jiného neumí a tak jí pojmenují podle zvuku, který vydává. Ještě ten večer se ztratí, a když se po ní ptá policie, Kouta vše zapře. Netuší, že Nyu se na pláži potýká se speciální jednotkou SAT, která byla vyslána, aby ji zneškodnila. A je toho mnohem víc, co Kouta ještě neví, nebo co raději zapomněl. Nyu je totiž diclonius, který má rozdvojenou osobnost - Lucy, která vraždí svými neviditelnými vektory každého, kdo se jen pohne a Nyu, tu milou a zdánlivě nevinnou.

 

Utekla z výzkumného ústavu, kde se dicloniusy zabývají a teď skončila u Kouty, kterému kdysi jako malá zabila otce a sestru. Na to ale Kouta v šoku zapomněl. Je vyslán další diclonius s číslem 7, Nana, aby Lucy zabila. Jakmile ale uvidí, že Lucy není taková, jakou jí znala, přehodnotí svůj názor a zůstane v Koutově domácnosti. Ředitel Kurama má ale od svého nadřízeného rozkazy, že má Nanu zabít. Namísto toho jí pošle zpět na ostrov a slíbí jí, že se jednou určitě setkají. Ani on to neměl v minulosti lehké. Setkal se s Lucy, když už byla po nějaký čas izolována a pokusila se dostat ven. Ta ho svými vektory nakazila virem, který zaručil, že člověk bude pokračovat v jejím rodě. Pár měsíců nato se Kuramovi narodila dcera. Bohužel už tehdy byl infikovaný a tak měla jeho dcera růžky. Jeho manželka bohužel po porodu zemřela a Mariko, byla jako nejnebezpečnější diclonius uzavřena v temné kobce. Tu pouští na svobodu tehdy, když Nana zklame. Kurama má ale jiný plán a když se Lucy střetne s Mariko, pomůže opět zraněné Naně, kterou považuje za vlastní a která se na rozdíl od ostatních selpelitů dokáže ovládat, a rozhodne se svou pravou dceru doopravdy zavraždit, když to nedokázal tehdy před lety, kdy zabíjel nakažené děti vlastníma rukama...

 

Tohle anime jsem rozkoukala kdysi, asi před rokem a půl. Teprve teď jsem se dostala k tomu, abych si ho znova pustila, a možná je to i dobře. Strašně mě potěšilo, když lítaly ruce, nohy, prsty, hlavy… Občas mi té krve přišlo až přehnaně moc a scény pak vypadaly uměle, ale to je detail. Docela mě zaujal opening v latinském znění. Dodává to nádech, že dicloniusové jsou stvoření zkázy, že je to nějaká pohroma jako z Bible. Občas mi ale docela vadilo to přeslazené nyu a fakt, že se to odehrává kolem dětí.

Elfen Lied

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.