Vyhledávání


Freedom Project

18.10.2013 20:07

Alternativní název: Freedom
Dílů: 7 OVA
Rok: 2006 - 2008
Žánr: sci-fi, akční, dobrodružné, postapokalyptické, romance
Studio: Sunrise
Oficiální stránky: FREEDOM-PROJECT.JP
Hrdinové:
Takeru, Kazuma, Bismarck (Bis), Alan, Ao, Taira, Chiyo
Děj:

„Země je… krásná. Země je… strašidelná. Země je… na hovno.''

„Život je dobrodružství.''

„Nikdy není pozdě začít.''

 

Měsíční město Eden bylo zbudováno tehdy, když satelit narazil do Země, lidé bojovali o poslední zdroje a učinili tak Zemi neobyvatelnou po několik set let. Píše se rok 2269, 168 let od Velké nehody 2101. Mladí holdují závodům na rychlých strojích. Mezi takové patří i Takeru a jeho dva kamarádi Kazuma a Bicmarck. Díky Tairovi, šéfovi pouličního motorkářského gangu, si vyslouží pár hodin dobrovolnických prací, při kterých se Bis setkává se staříkem Alanem, zakladatelem vesmírného programu kolonizace Marsu s názvem Freedom Project a potomka lidí, kteří stále ještě nezapomněli na Apollo 11 vypuštěné do vesmíru roku 1969. Díky němu se od základny Edenu dostanou dál než na pár kroků a poprvé na vlastní oči spatří modrou planetu. Takeru najde v měsíčním prachu fotku s dívkou a dětmi, na které stojí, že Země je v pořádku. Nedá mu to a začne se shánět po tom, jak by se mohli dostat na Zemi. Alan jim poskytne modul na staré základně, který nakonec vzlétne, ale místo Kazumy se na palubě ocitne Bismarck a Kazuma je odveden na převýchovu.

 

Modul úspěšně dorazí do Las Vegas, kde si kluci sestrojí tříkolku a za pomoci pozemšťanů se dostanou na Floridu, kde byla fotografie pořízena. S trochou štěstí najdou dívku, kterou Takeru tak toužil spatřit, Ao. Jakmile jí ukáže fotku, kterou poslali do vesmíru, Ao je vezme ke zbytku vesnice a zasvětí je do jejich života. Takhle uplynou dva roky a Takeru se rozhode, že Ao ukáže Eden. Obyvatelé jsou nejdřív proti kvůli dávnému neúspěšnému startu Apolla 19, které explodovalo ihned po startu, ale nakonec si řeknou, proč to nezkusit. Ao a Takeru jsou však ihned po přistání zatčeni a zavřeni do nápravného zařízení. Když se Taira dozví, že Takeru se vrátil, ihned kontaktuje Alana, který zdrcený tím, že před těmi dvěma lety ztratili Svobodu, se rozhodne Takeru naposledy pomoct. Zformují proto skupinu, která poletí na Zem, zatím co Ao je vyslýchána Koncilem a shledána nechtěnou pro režim Edenu. Takeru uteče a jde si pro Kazumu, ze kterého se stal státní pes. Ukáže se však, že chtěl věci změnit posvém. Všichni se chystají vstoupit na palubu raket projektu Freedom, který měl za úkol kdysi osídlit Mars a jehož zásoby obsahují semena, která mohou obnovit život na Zemi. Takeru se ale rozhodne zůstat…

 

Když jsem si tohle anime stáhla, říkala jsem si, probůh, co je to za grafiku, to snad není možný… Nakonec mě ale naprosto uchvátilo, jak příběhem, tak postavami a také openingem od Utady Hikaru (mimochodem, zkuste si jí pustit do sluchátek nahlas a uvidíte, jak je svět najednou krásný; mám s tím jistou zkušenost). Pokud chcete po jednotvárných anime změnu, doporučuji se na Freedom Project podívat. Krásně je zde zobrazena naděje, víra, ale také schopnost čelit minulosti a režimu, který svými rysy připomíná režim komunistický.

Freedom Project

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.