Vyhledávání


Full Metal Panic! The Second Ride

19.10.2013 10:41

Japonský název: フルメタル パニック!The Second Raid
Dílů: 13
Rok: 2005
Žánr: mecha, romance, komedie, školní, drama, akční, dobrodružné, sci-fi
Studio: Fuji TV
Oficiální stránky: TDD-1.COM フルメタル・パニック公式サイト
Hrdinové:
Kaname Chidori, Sousuke Sagara, Melissa Mao, Teletha "Tessa" Testarossa, Kurz Weber, Richard Mardukas, Kyouko Tokiwa, Shinji Kazama, Andrei Kalinin, Belfangan Grouseaux, Eri Kagurazaka, Hunter, dvojčata Xia Yu Fan a Xia Yu Lan, Leonard Testarossa, Vincent Bruno, Gates
Děj:

„Radši mi dejte bacha na zadek.'' „Promiň, ale chlapský zadky mě nějak nezajímají.''

„Nesnáším helmy, ještě z nich zplešatím.''

„Je ti jasné, že to bolí? '' „Víš, čí káru jsi to rozkopal?''

„Hele to jsou zvláštní plavky.'' „To je večerní róba.''

„ROCK'N'ROLL!!''

„Instinkt nemůže být řízen ani přesvědčován. Přichází z hloubi duše.''

„Od začátku jsem neměl pro co žít.''

„Nepamatuji se, že bych Mithrilu zaprodal svoji duši.''

„Já? Jestli chceš, řeknu ti to. Nejsem něco, co patří Mithilu. Jsem z Tokia, střední školy Jindai, druhý rok, čtvrtá třída. Studentské číslo 41. Jsem velitel odpadkové čety!''

„Sagaráči!''

 

Už to bude 6 měsíců, co Sagara hlídá Chidori. Jenže kvůli misím nemá čas jak ji hlídat, tak se učit a vypadá to, že zaručeně propadne, pokud se nesebere. Mao pořád nechápe, jak myslí. Měl by myslet na svou budoucnost, vždyť je mu sedmnáct a on stále bojuje. Měl by si vybrat mezi normálním životem nebo životem v Mithrilu. Sagara toho má plnou hlavu a jasno se mu udělá až po tom, co mu přijde rozhodnutí z výších míst, ve kterém stojí, že má neprodleně opustit dosavadní místo pobytu, jeho funkce bodyguarda Chidori končí. V dodatku navíc stojí, že ji ani nesmí nijak kontaktovat. O její bezpečí se má postarat chlápek od rozvědky Wraith, se kterým se Sousuke nikdy nepotkal a proto mu nevěří. Musí však uposlechnout rozkazu, odjet a už se v životě nevrátit. Jeho další mise se týká teroristické skupiny ''500000 ztracených mužů'' v Nanjingu v Číně, kde se také objeví šest strojů AS.

 

Jenže všechno celé je léčka, aby mohli dostat Sousukeho. Kaname zatím zůstává zmatená v Tokyu a když se „náhodou'' setkává s Yu-Fan, tuší, že po ní jdou jakbysmet. Ukáže však svou silnější stránku a místo toho, aby se krčila v rohu, odjede a vyhledá Wraitha. Cestu jí však zkřížíúdajně mrtvý Leonard Testarossa. Kaname je více než jindy odhodlaná Sousukeho najít. Ten se zatím toulá po Pekingu, připadá si jako přítěž pro tým. Najde ho Yu-Lan, která ho dovede až na místo zvané Kowloon, kde se Sousuke setkává se zmrzačeným Gauronem, u kterého doufal, že už ho v životě neuvidí. Noční můra se ale opět probouzí a na světlo vyplouvá jeho minulost. Jako osmiletého ho našel Gauron v poušti. Byl to ještě chladnokrevný zabiják a proto se ho Gauron ujal a dal mu jméno Kashim - Tigr z Badakshonu… Je toho ale právě dost, Sousuke h uvěří slovům, že je Chidori mrtvá a v záchvatu hysterie ho konečně zabije. Jenže ho čeká překvapení. Která dívka by za vámi jela do válečné zóny, aby Vás zachránila před sebou samotným?

 

Jen škoda, že je to poslední série FMP! Líbila se mi, i když je, k mému nepochopení, často kritizována. Možná kvůli hromadě odborných termínů a spoustě bojových scén. TSR vlastně není vůbec vtipné anime, pokud nepočítáme Kurze, který je vtipný za každé situace. Nechalo to ve mně plno myšlenek, krásně tam bylo vidět, jak se s postupem času (ano, dokonce i v takových sériích se na to klade důraz) mění hlavní postavy. Některé k lepšímu, některé k horšímu. Stejně by mě zajímalo, jak to dopadlo s Leonardem.

Full Metal Panic! The Second Ride

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.