Vyhledávání


Fullmetal Alchemist the Movie - Conqueror of Shamballa

19.10.2013 19:09

Japonský název: 劇場版 鋼の錬金術師 シャンバラを征く者
Český název: Fullmetal Alchemist – Dobyvatelé Šambaly
Délka: 105 min
Rok: 2005
Žánr: dobrodružný, fantasy, drama, psychologické, historické
Studio: HAGAREN THE MOVIE
Oficiální stránky: 劇場版 鋼の錬金術師
Hrdinové:
Edward a Alphonse Elric, Alphonse Heiderich, Mabuse/Fritz Lang, Dietlinde Eckart, Alex Louis Armstrong, Karl Haushofer, Winry Rockbell, Riza Hawkeye, Noah, Rudolf Hess, Roy Mustang, Rose Tomas, Hughes, Gracia, Denny Brosh, Hoenheim Elric, Maria Ross, Envy, Wrath
Děj:
Ed se ocitá za Bránou, čímž se dostává do roku 1923. Musel jí projít, aby mohl žít ve svém těle. Teď hledá způsob, jak se dostat zpět za svým bratrem. Mezitím Al má zpět celé své tělo, žádné brnění se zapečetěnou duší, začíná se učit alchymii úplně znovu a vydává se hledat Eda. Problémem ale je, že z jejich společného čtyřletého hledání kamene Mudrců si vůbec nic nepamatuje. Edward i v době, do které se dostal, stále potkává známé tváře, které však mají jiná jména. Výjimkou není ani dvojník jeho pravého bratra. Náhodou se setkává s mladíkem Alphonsem Heiderichem a protože je to milý chlapík, přidá se k němu, společně studují rakety a cestují světem, ve kterém je alchymie už zapomenutým učením. Za velice podivných okolností se nejen v budoucnosti, ale také v přítomnosti objevují transmutační kruhy, které umožňují přestupy do obou světů. Al objevuje takový kruh v Lioru, přes který se do přítomnosti dostanou podivná bojová brnění.

 

Alphonse využije příležitost, nechá se přenést přes kruh na druhou stranu, aby zjistil, zda bratr žije. Opravdu se setkávají, nestihnou si však moc poklábosit, kruh se deaktivuje a pošle ho zpět. Teď když ví, že je jeho bratr naživu, hledá kruh znovu. Najde ho až za pomoci homunkula Wratha, který se pro něj obětuje, aby se kruh mohl aktivovat. Alphonse a Edward se poprvé po dlouhé době, a vlstně poprvé v Alově životě, setkávají. Bohužel, za nepříznivých podmínek let 1923, kdy na druhé straně vládne Hitler, který do přítomnosti posílá několik raket na pozdrav. Na centrále Státních alchymistů popuká panika, jelikož je napadena brněními z druhé strany Brány. Nedá se nic dělat, známý Ohnivý alchymista Roy Mustang je povolán ze Sibiře, aby jim pomohl. Ed a Al se jako správní bratři postaví raketám společně se svou alchymií. Edward si ale uvědomuje, že aby už nikdy nemohlo přijít nebezpečí z druhé strany, musí jí zničit, což znamená za Bránou zůstat. Neváhá, dostává se zpět do roku 1923. Ihned se dozvídá, že Heiderich byl zastřelen, i když mu kvůli nemoci stejně nezbývalo moc času. Hitlerovi ale posloužil dobře, vyrobil mu rakety a on ho poté odměnil. Když už se zdá vše ztraceno, z jednoho brnění vyleze Al, celý a se všemi vzpomínkami. Oba bratři jsou tak zase spolu, i když jinde, než by chtěli. Navíc budou muset zůstat ve světě, kde nefunguje alchymie. Opravdu ale není cesty zpět?

Fullmetal Alchemist the Movie - Conqueror of Shamballa

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.