Vyhledávání


Pro krásu se musí trpět.

06.10.2014 18:50

Víte, jak nám jako malým dětem rodiče říkali, že když si budeme při drkotání zubů říkat, že je nám zima, nikdy se nezahřejeme? Přesně tohle, ale ve verzi „nebolí to, nebolí to‘‘, jsem si říkala v neděli v tetovacím studiu u Filipa.

 

Protože jsem si protentokrát vymyslela tetování asi 5x větší, než mé první, počítala jsem s tím, že to bude bolet. Přesto jsem během těch dvou hodin vydolovala z hlubin zapomnění mantry, o kterých jsem myslela, že jsem je dočista zapomněla a několikrát jsem si je v duchu přeříkávala. Ono mít ruku otočenou v dost nepříjemném úhlu, ve kterém ji nemůžete ani pořádně uvolnit, není žádný med, zvlášť když vám jí propíchává jehla rychlostí několika tisíců hertzů za minutu. Ve výsledku jsem nevěděla, co mě bolí víc, jestli ruka nebo zadek z toho dlouhého sezení na jednom místě. Několikrát jsem si taky musela procvičit zápěstí, protože jsem přestávala cítit prsty a vůbec jsem si celkově připadala jako bych měla roupy, zvlášť ke konci, kdy byl jakýkoliv dotek velmi nepříjemný, takže když stojek přestával spolupracovat, využívala jsem těch chvíli k protažení některé z odumírajících končetin, abych se pak zbytečně nevrtěla.

 

Když mi byla ruka omyta od přebytečné barvy a balena do fólie, přemýšlela jsem nad jednotlivými časovými úseky a místy, kde to zabolelo víc, než obvykle, a jak jsem vůbec byla Filipovi vděčná za to, že mi to nechtěl tetovat přes kloub na zápěstí, protože to tam pekelně bolí. Překvapivě jsem se ráno vyspala mnohem lépe, než s mým prvním tetováním, které aby nebolelo, ruka mi musela viset mezi polštářem a stěnou. Naši už tak nadšení nebyli, přesněji otec, mamce to bylo vysloveně jedno.

 

Dneska sedím zabalená do dvou mikin, dvou páru teplých ponožek u topení s čajem v ruce. Evidentně to byl větší zásah do imunitního systému, nějaký bacil toho využil a hupsnul na mě, takže se klepu zimou, pociťuji začínající rýmu a přemýšlím, jestli mám vůbec hlad. I přesto, že jsem si musela vzít v práci den volna, abych se dala dohromady, (mám totiž tenhle týden noční, což je pro tělo velká zátěž), a fakt, že se mi ta ruka snad scvrkává na polovinu, toho nelituji. Pro teď si ale dávám pauzu a další tetování si asi nechám udělat někam, kde nebude vidět, aby se nevedly zbytečné řeči.

 

Pro krásu se musí trpět.

Datum: 07.10.2014

Vložil: Saku

Titulek: Aučinky

Ale vypadá to fakt dobře. :3

Datum: 12.10.2014

Vložil: Rien

Titulek: Re: Aučinky

Děkuju, sice je důležité, aby se líbilo hlavně mě, ale zatím se líbí i okolí, tak jsem spokojená. :3