Vyhledávání


Anketa

Zúčastnili jste se ADVIKu 2012?

Celkový počet hlasů: 32

Report - ADVIK 2012

30.07.2012 09:05

Všechny fotky jsou k vidění na Rajce.idnes.cz, na některé jsou odkazy přímo v textu. Některé fotografie nejsou moje, jsou půjčené, ale podepsané. :3

 

Předem chci říct, že letos jsem byla pouze na jedné přednášce. Na které se dočtete v textu, pokud budete schopni se přez tu záplatu textu dostat. ADVIK '12 se pro mě nesl spíše v duchu poznávání nových lidí a poklábosení se starýma známýma, které jsem rok neviděla.

Den 1. – čtvrtek
Vstávání na různé akce mi jde samo, horší je to s přípravou, běžně ráno sháním, co už jsem měla mít připravené. Vstala jsem před 6 a do 7 jsem vše překvapivě stihla. Překvapivě.

Za pět sedm jsem vylezla z baráku, kde na mě čekal Aldárek, společně jsme vyrazili na nádraží. Vlak zpoždění neměl, v Klášterci přistoupila Suzake, které to mimochodem moc slušelo. A pak se začal vlak už jen plnit, takže druhá půlka skupinky, co přistupovala v Teplicích, byla nucena se posadit úplně na druhou stranu vlaku. Za dvě a půl hodiny jsme se ale našli v Praze a společně jsme vyrazili na metro.

Vystoupila jsem dřív, na Budějovické, kde mě vyzvedl Wary, hodila jsem si k němu věci, podala si ruku s Vivi chan, převlékla se a šla na metro směr Chodov. Našla jsem tam Psiren, jak jinak v hospodě, a spolu s ní i Jume a Shira. Za hoďku a něco jsme se vydali hledat obchodní centrum Chrpa a tady nastal menší problém - všude samá kytka, ale žádná chrpa. Nakonec nám pomohl jeden sympaťák, došel s námi až tam a ještě jsme pokecali. Poté se naše skupinka vrátila do knajpy. Seděli jsme tam dlouho, řekli jsme si, že počkáme, až neuvidíme frontu na banány, což nakonec trvalo asi do 7 hodiny. Za tu dobu přijelo Jablko, které jsme zasvětili do hlíny. :3

 

„Teorie je taková, že hlína je náš pán, hlína je všude a Psiren je její ztělesnění. Praxe je tam." *ukazuje směrem na hlínu*

 

Došli jsme si pro pásky na ruku a vrátili se za Apple, aby neseděla v té hospě sama. Dovnitř jsem se znovu dostala až po 9 nebo 10, nevím. Nakonec jsem ulovila fotku s Tonym Starkem v civilu, ze které mám doteď radost jako malý Jarda. Tonyho cosplayer se mi na celém conu zamlouval nejvíc, i ten obloukový reaktor měl! Navíc on i Batman pak s námi jeli metrem. Měla jsem druhé Vánoce. ^^

Na Waryho a Vivi jsem čekala do 11, sama přes kus Prahy jsem si opravdu netroufala jít. Doma jsem žehnala studené sprše, horko bylo, jak sviň a já byla celý den úplně v černém.

Den 2. – pátek
Ráno jsem se navlékla do cosplaye, trvalo mi to celé asi hodinu a horko mi bylo, i když jsem pořád byla v bytě, kde se větralo, a byly zatažené záclony. Dobrou chvíli mi taky trvalo nasazování čoček, které jsem i nakonec stejně nenasadila, takže jsem je vzala s sebou.

Myslím, že do prostor KC zahrady jsem dorazila kolem 12, kde jsem seděla s Aldárkem a čekala na Psiren, Jume, Shira a spol., až se uráčí dojít. Nakonec jim to trvalo 2 hodiny a zase jsme si šli sednout do hospody, kde jsem se znovu pokoušela nasadit čočky, jenže jsem měla problém s enormním mrkáním a než se mi to povedlo, tak se mi do nich dostala špína.

Bylo také horko, že se nikomu nic nechtělo, jen Čert si vytrvale chodil pro piva a zase zpátky do Zahrady. Po nějakém čase se k nám přidal Brix, Psirenin bývalý spolužák, a jeho kamarád PeeeeewDiePieeee s lucerničkou. *brofist* Kousek od nás blbnuli vocaloidi.

 

Jakýsi vocaloid na mou osobu v cosplayi Chiky:

„Hej, ten je tak sexy, můžu ho ojet?‘‘

 

Kolem se opravdu velkou rychlostí prohnal úžasný krabicový Gundam, potkat jste mohli i fem!Lokiho, fem!Thora, fem!kapitánku Ameriku (fem! = hrdinové v ženské verzi, ještě že neměly Tonyho v ženské verzi, to už bych se asi fakt rozbrečela), spoustu poníků a Sasánů.

V hospě jsme zkejsli do 8, pak jsme šli každý na nějakou přednášku – já s Aldárkem na Suzake Host Cluby – splněný sen? a Shiro, Brix a PewDie odešli na Grekovo Japonské školství, fikce versus realita.

 

„To je Toni Sutarko.‘‘

 

Den 3. – sobota
Už od rána bylo na chcípnutí. Snad nejpřiteplenější den ze všech, tílko ani kraťáry mi moc nepomohly. Kolem čtvrté jsem dorazila na Chodov, kde mě zastavil jakýsi pán. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že je to revizor. Byla jsem holt myšlenkami někde jinde. Zase jsem své líné tělo dotáhla do hospody, kde seděla ta naše banda. PewDie si pak koupil celý pakl zmrzliny, takže jsme si od něj mohli vzít, (sám těch zmrzlinových „sandwichů‘‘ snědl asi 3 nebo 4, nevím, padalo to do něj strašně rychle). S Brixem a Aldárkem jsme se shodli, že v průběhu conu (a zvlášť v takovém horku) rohlík denně stačí, kdo by potřeboval jíst? Když začalo (konečně!!!) pršet, nastal ten nejlepší moment celého conu – Tony Stark (mimochodem v obleku, úplně snovej ten týpek) s Batmanem pod růžovým deštníkem! Celá hospoda měla záchvat. :D

Nakonec jsem stihla ještě Higetsu, ta jeho červená hlava je úplně úžasná, vlastně mu to vůbec slušelo. Zdrhal domů, koukat na Star Wars a naložit se do vany, než přijedou jeho dočasní spolubydlící. Kolem osmé jsme se vydala domů – sama, Wary mi bláhově svěřil klíče, taky na to pak doplatil, když mi dveře nešly otevřít, musel jet za mnou. Chudák. Pobalila jsem a šla spát.

Den 4. – neděle
Není co vyprávět. Ta cesta vlakem… Z toho budu mít nejspíš noční můry. -_-

Chtěla bych poděkovat kultu Hlíny – Shirovi, Jume, Psiren, Brixovi, PewDiemu, Aldárkovi, Dai,Violet a také Apple – za společnost, byli jste úžasní. Warymu a Vivi chan děkuji za ubytování, poslední den už bylo vidět, že bych se mohla zpakovat a jet. :D Také Higetsu, který si na mě udělal chvilku, Takashimu, Ayu, Shiki a Bee také za zapůjčení tílka. Čertovi za vtipy, Gaarovi za písek… Dobře, stačí, když si ještě na někoho vzpomenu, tak ho sem dopíšu. Zatím děkuji všem, které si teď narychlo vybavím! (´-´*)

Jen pár věcí se mi nelíbilo a ty se většinou týkaly organizace… A toho hnusného vykřičeného Céčka všude kolem.

Report - ADVIK 2012

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.