Vyhledávání


Report - Geetacon II aneb Létající párky

14.10.2012 18:40

~ fotogalerie na Rajce.net ~

 

 

Ráno jsem si myslela, že jsem konečně na nějaký con pořádně připravená… Myslela. Skoro jsem měla odcházet, když jsem si vzpomněla, že nemám tohle a tamto, vlasy mě štvaly, jak se mi zelektrizovaly a i když jsem si pěkně mákla, později jsem zjistila, že nemám jak kartáček na zuby, tak pastu ani léky.

 

Vlakem jsem jela do Ústí společně s Ondrou, Thoronirem… Ne, prostě Štěpánem a v Teplicích přistoupila Sakuška. Cestou z nádraží jsme se courli ještě do Fóra, před kterým nás vyzvedl Henry, Takashi a také Aldárek. DDM není daleko, dalo by se říct, že je to kousek za komunistickou vanu, co zdobí jednu z budov opodál (kdo neví, ať směle klepne na tento odkaz, http://foto.mapy.cz/108814-Usti-nad-Labem-vana, ne, bubáci tam nejsou). Dorazili jsme deset minut před zahájením, na které jsme se vykašlaly a já e šla převléct do cosplaye Azusy z K-on! Už si v životě nevyberu postavu, co má tak dlouhé vlasy, takého česání a lakování, co s tím bylo… Phew, děkuji, znovu už nechci. Chvíli jsme se toulaly po budově, abychom se koukly, kde co je. Sekce (nebo místnosti, to je fuk) tentokrát byly označené řeckými písmeny.

 

Velký sál – pí -π

Anime  – alfa - α

Sci-fi a fantasy – beta - β

RPG – gama - γ

Pc – lambda - λ

Konzole – kappa - κ

Deskovky – sigma - Σ

DDR – delta - Δ

 

11:15 – Dr. Who – Aldárek – β

Po jedenácté nás čekala první přednáška, Dr. Who. Aldárek jí měl tentokrát sám, ale myslím si, že si bravurně poradil. Ještě i hned na začátku nutno říci, že místnost β, sci-fi a fantasy, byla hodně chill-outová – mezi přednáškami byly velké časové odstupy a některé se nakonec ani nekonaly, takže jsme tu mohli v klidu sedět, povídat si, čekat na další přednášky, odpočívat nebo jíst…

 

Před dvanáctou jsme si sedly na pohovky vedle velkého sálu, kde se najednou seběhlo strašné množství dětí, které chtěli podpis a fotku. Musel mi to pak někdo vysvětlit, že ten týpek, kterého obskakovaly, je strašně známý český hráč Minecraftu. ^^;

 

13:00 – Hyperdrive – β

Bohužel netuším, jak se jmenoval přednášející, takovou paměť nemám. Seznámil nás s méně známým britským sci-fi komediálním seriálem s názvem Hyperdrive a pokoušel se nás jedním dílem nalákat, abychom se na to také podívali. Britské seriály mi nevadí, zvlášť ty typu Hyperdrive, kde to britským humorem jen přetéká.

 

14:00 – Detrot Metal City – Takashi – α

Takashi původně sliboval přenášku o DMC na AkiCon, nakonec jsem se od něj ale dozvěděla, že neprošla Grekovo přísnou kontrolou. :D DMC mám hodně ráda, jak anime, tak film, přemýšlím, že se na to zase budu někdy muset podívat.

 

17:15 – Cosplay soutěž – π

Nepřihlásila jsem se, ač mě všichni přemlouvali a i poté, co někdo rozhlasem ohlásil, aby se i ti, co nejsou do soutěže přihlášení, nashromáždili u dveří sálu. Bylo mi jasné, že je to habaďúra; jen jsem se dívala, jak se cosplayeři nechávají ukecat a lezou do sálu, odkud nás všechny vyhnali, aby mohli všechno v klidu připravit. Na vpuštění e čekalo dlouho, vzduch na chodbě začínal být těžký, cítila jsem, jak se mi na omdlení a tak jsem si šla raději stoupnout ke vchodovým dveřím a poté jsem šla zpátky do β, kde se přednášel o Starcraftu.

 

19:00 – Párek – π

Jak už název vypovídá… To nebude jen tak obyčejná přednáška. A taky že nebyla, kde si myslíte, že se vzal název pro report? Přesně z tohohle hodinového chaosu, kdy po sále lítaly nejen párky, ale také muffiny. Důkazy najdete na http://cs.twitch.tv/geetaku/b/335441281. Streamovací kvalita byla horší, ale některé odpovědi moderátorů (Yuuchiga a Shneka… později trollil i Takashi a Shanks) jdou dobře slyšet a možná se i pobavíte.

 

21:00 (orientační čas) – Starbound – Woodbin – β

Po skončení Párku jsme si daly chvíli pauzu venku, jelikož v β bylo nacpáno kvůli Anonymous (Nerdosaurus). Když se místnost uvolnila, přišel na řadu Woodbin, který mluvil o připravované hře Starbound od Chucklefish games, která by měla vyjít letos v zimě. Nevím, jestli to bylo Woodbinovým povídáním, nebo mou slabostí pro pixel art, ale něco mě přesvědčilo, bych jí taky ozkoušela. Zaujala mě a ne málo.

 

Po přednášce mě Yuuchigo zavedl do sprch a když jsem se po půl hodině vrátila k β, málem jsem se přes dav stojící venku nedostala dovnitř, do prázdné místnosti. Všichni čekali na LoL, WoW… To je fuk, museli jsme nakonec β vyklidit kvůli streamování turnaje, pokud se dobře pamatuju, a poraženecky jsme se odebrali do velkého sálu, kde se pak začalo promítat anime.

 

23:00-02:00 – Macross Frontier, Skip Beat!, Sekai ichi Hatsukoi – π

Původně jsem si vůbec nemyslela, že bych mezi touhle trojkou našla anime, na které bych se chtěla podívat - Macross Frontier jsme se se Saku od začátku smáli, Sekai ichi Hatsukoi už jsem viděla a Skip Beat! mě docela mile překvapilo. Původně jsem mu hádala rok 2004 nebo 2006… No, nebyla jsem daleko, je z roku 2009, jen když tu vidím, že má 25 dílů, už nevím, jestli se mi do toho chce. :D

 

02:00-04:00 – Vocaloid music blok – π

Dvě hodiny koncentrovaného zla…

 

04:00-07:00 – Dog Days, Bakemonogatari (místo Tokio Magnitude 8.0), Sword Art Online – π

Dog Days… Hodně o nich přemýšlím. Bakemonogatari si stáhnu určitě, o tom přemýšlím už delší dobu a Sword Art Online vypadá taky luxusně, takže se na to o víkendu nebo o prázdkách vrhnu. :3

 

Něco po osmé jsme se vyplazili ze sálu, naprosto zmožení a vyhlížející jako zombie. Cestou do druhého patra jsme narazily na pár stejných trosek, které ležely všude možně. Orgové se váleli po recepci, účastníci kde se dalo.

 

8:45 – Hry za staré republiky – β

Přenáška se původně konat neměla a vlastně se ani nekonala… Přednášející ale dorazil, povídal si s Ondrou a nakonec jsme si pustili i ukázky z… upřímně si nepamatuju, co to bylo, byla jsem v té době ještě tak mimo, že jsem si všimla akorát jediho.

 

Zatím co Aldárek byl na Johhny’s Entertainment, hlídali jsme místnost až do desíti.

 

10:00 – Babylon 5 – β

Původně jsem chtěla jít na Shirovu přednášku na téma Assassin’s Creed vs. Prince of Persia, co byla hned v místnosti vedle, když jsem ale viděla, kolik tam je lidí, vykašlala jsem se na to a vrátila se se Saku do Bety. Přednášející, který nám včera povídal o Hyperdrive, dneska mluvil o Babylonu 5.

 

11:35 (orientační čas) – SCP Foundation – Woodbin – β

Konečně jsem se dozvěděla, co to SCP je. Byla jsem tak líná si to najít, ale už jsem nebyla zase až tak líná si stáhnout indie hru. Stane se. :D Navíc mě Woodbin, zase, docela navnadil na to, si spisy na http://www.scp-wiki.net/ přečíst. Nebo jen pročíst.

 

Kolem 12:20 jsme se rozloučili, s kým jsme se potkali, vzali si věci a vydali se přes Fórum zase na nádraží. Vlak byl nacpaný a v kupé s námi až do Klášterce seděla maminka s děckem… Asi si dokážete představit, co to bylo za hrůzu. Zvlášť, když je člověk nevyspalý.

 

Pár slov na závěr – strašně ráda jsem všechny zase viděla. Přijde mi, že čím víc lidí člověk na těch akcích poznává, tím je to awesomější. :D Kdybych měla zhodnotit Geetacon samotný – myslím si, že se z toho časem vytáhne hodně povedená akce, je tu ale pár věcí, které mi vadily, nenápadným značením sálu počínaje až na chaotickou organizaci a často chybějící informace konče. Ne nadarmo se ale říká ,do třetice všeho dobrého‘… :3

Report - Geetacon II aneb Létající párky

Datum: 16.10.2012

Vložil: Saku

Titulek: All the awards

Rozhodně to bylo víc než epické \=^^=/