Vyhledávání


Výlet - Berlin du bist so wunderbar!

08.12.2011 11:27

 

Všechny fotky jsou k vidění na Rajce.idnes.cz.

 

V Berlíně jsme byli sice včera, ale vrátila jsem se domů až po 22 h, takže jsem neměla ani čas a ani náladu cokoliv sepisovat. Naši by mě stejně nenechali a já jsem ani nechtěla, byla jsem ráda, že jsem se najedla, umyla a padla do postele. :D

Teď jsem si to všechno tak nějak přebrala, včera jsem přijela značně rozčílená, díky naší paní učitelce Kokšteinové. Co se týče organizace, Kantorová opravdu válela, což se o paní Kokšteinové říct nedalo, ale k tomu se ještě časem dobelháme.

Berlín je opravdu krásný a je opravdu v několika věcech jiný. Nelze ho porovnat s Prahou, to v žádném případě, Praha si v hodně ohledech s Berlínem nezadá. Třeba MHD. Běžné busy MHD měly dvě patra, což je pro Čecháčka docela šok. Trochu jsem si připadala jako v Anglii. Další překvápko byla vánoční výzdoba. Ozdobené bylo snad všechno, co se ozdobit dalo a vypadalo to překrásně. Je pravda, že Němci vnímají vánoční svátky trochu jinak než my, ale to co jsem viděla mě přesvědčilo o tom, že aby jsme ve kvalitě služeb Německo dohonili, máme ještě co dělat... Ale zase bylo všechno polepeno plakáty s nápisy:

 

,,Berlin du bist wunderbar!''

 

Což mi přišlo dost… Narcistické. :D

Z cesty tam není co vyprávět, byť jsme s přestávkami jeli 5 hodin. Můj žaludek samozřejmě protestoval, tak jsem ho ukonejšila jablkem a zázvorovými tabletkami, které, světe div se, opravdu pomáhají a tak jsem mohla většinu cesty prospat. Do Berlína jsme samozřejmě díky opravám, které v něm panují, dorazili po 11 h a tak nám musela Kantorová zařídit vstup ještě jednou.

 

,,Tak jsem tam přišla a řekla jsem, že je Vám všem od 15ti do 17ti a ani jsem nemrkla.''

 

Pergamon je muzeum opravdu veliké, měli jsme tam dvě volné hodiny na 3 sekce, ale už po hoďce a půl jsme posedávali, nebo jen líně fotili, co jsme viděli kolem. Prostory obrovské, hlídači nekompromisní, smradi ze základky a tak dále. Když jsme vlezli do sálu, kde byla rekonstrukce Athénina paláce, úplně mi to vyrazilo dech. Celá jedna obrovská místnost zaplněná kameny z tehdejší doby důmyslně poskládanými do původní podoby.

Při odchodu se muselo čekat na paní Kokšteinovou a pana Bartoše, Ti byli do prohlížení památek celí diví, že se tam asi zapomněli, protože jsme je takových dobrých 10 minut nemohli najít. Nakonec se našli, přišli, odešli jsme k busu, kde jsme si sedli a najedli se. Pak přišla paní Kokšeinová, že zjistila, že ty trhy, na které jsme měli v plánu jít, jsou kousek od busu, takže to zvládneme pěšky. No jo, jenže ona se pak najednou suveréně zvedla a šla. A vůbec se neohlížela, kdo jde za ní, prostě nás tam nechala. To byla první věc, která mě dost namíchla. Jak si může dovolit odejít, aniž by se ujistila, že už jsme všichni? Takže jsme za ní pak dobíhali jako blbci, abychom se neztratili.

Trhy nás moc nezajímaly, našli jsme skrz ně až k nákupnímu centru, kde jsme málem dostali infarkt. Nejen z těch cen, ale hlavně z toho počtu pater a výběru zboží. Ještě že jsme na rozchod měli 3 a půl hodiny, jinak bychom se zcvokli a to jsme stejně neprošli všechno a šli do dalšího centra, kde jsme s Kubou pak hledali zbytek skupinky, která se zašila v jednom z obchoďáků. :D Cestou k busu (kterou jsme pak šli jen odhadem, protože noční město vypadalo úplně jinak než ve dne), jsme prošli ještě 2x dokola trhy, než jsme našli ten správný východ. Pršelo, takže jsme se všichni těšili do busu.

Cesta domů trvala přes 4 hodiny, cestou jsme se stavili ještě u Braniborské brány, kterou jsem opravdu vidět nepotřebovala, takže jsem si pohodlně sedla, nechala jsem na sebe foukat čerstvý a ledový vítr ode dveří, sundala si boty, od kterých mám krásně otlačené nohy a najedla se. Berlín večer ist wirklich wunderbar a tak jsem neodolala a vyfotila ještě výzdobu na stromech, (takhle byly ozdobené všechny stromky v centru a pokud by vše kolem zhasnulo, tak by bylo krásně vidět jejich obrysy :3).

Klasicky se zastavovalo ještě na německé benzince, než jsme přejeli hranice a tam mě Kokšteinová nasrala podruhé. Jelikož jsme jeli s VOŠkou (Vyšší odborná škola CR), tak bylo více kuřáků a lidí, než obvykle. Čekali jsme asi 15 minut a pak se bus najednou rozjel. Kokšteinová kontrolovala místa jako vždycky a když jsme jí řekli, že pár lidí ještě chybí, tak nám na to řekla, že prostě potřebuje urychleně odjet a tečka. Řidič nakonec zastavit musel, ale jinak nevím, asi by je tam nechala nebo co.

 

,,Za 5 € se ani Štěpka nehledá.'' (školní gag, to asi nepochopíte :D)

 

Pustily se filmy - Casino a Román pro ženy, cestou krásně sněžilo, pršelo, bylo ale pořád nad nulou. Nálada v buse byla optimističtější, než při příjezdu do Berlína, za což jsem ráda, tak jsem pak měla nějak moc energie. Bus mi díky bohu zastavil v Ostrově, takže jsem nemusela zdlouhavě jezdit do Varů a pak se zase vracet. Domů jsem přišla s bolavým žaludkem, celá mokrá… V rychlosti jsem se ošplouchla, najedla a šla si raději rychle lehnout, než si to pan Žaludek rozmyslel a já musela jít zvracet. :D

Výlet - Berlin du bist so wunderbar!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.