Vyhledávání


Výlet - Dětské lanové centrum Karlovy Vary

21.09.2012 11:13

Byla zima jako prase. Sice jsem si ráno vzala kabát, protože mi bylo jasné, že bych 6ti hodinové stání v lese jen v kožené bundě asi bez omrzlin nepřežila, ale i tak to byla hrůza. A všechno to začalo už ráno, když jsem v sedm dorazila na Tržnici (ve Varech) a tam do čtvrt čekala na kámoše, se kterým jsme nasedli na MHD č. 2 a jeli na Šumavskou, kde byl sraz naší třídy, která se zapojila do akce pro 4., 5. a 8. třídy vybraných základních škol z Varů. Náplní té akce bylo vytvořit různé úkoly různých obtížností na 7 stanovištích, za které děti dostávaly body a mohly něco vyhrát. Myslím, že naše třída to vzala proto, protože jsme se nejen chtěli ulít ze školy, ale protože jsme pak měli možnost jít na lanové centrum, kde většina zastávek končila. (navíc jsme si pak rozebrali i sladkosti, co zbyly, ale psssst :3)

 

 

Původně jsem měla docela strach, že to nebude děti bavit, ale nakonec jsem byla unešená, kolik toho ví. A někteří byli docela sympatičtí, což je co říct, protože nemám ráda děti. A to neříkám jen proto, že mi tam nějaké osmačky chválily boty a tašku. :D Skončilo se asi o půl 12, čekalo se na fotografa ze správy lesů, který ná pak vyfotil u traktoru. 8D Lanová dráha pro děti mi dala na některých úsecích docela zabrat, ale když jsme dostali nabídku jít i na vysoká lana (8-9 m), nemohla jsem říct ne. Nechala jsem si popruhy, vylezla do výšky 8,5 metru a prošla se jištěná po kladině, ze které jsem pak spustila dolů. Bylo nás tam víc, čekali jsme, až to zkusí všichni a přesunuli jsme se hned vedle, kde byl skok buď volným pádem a nebo z hrazdy, která byla také 8,5 metru vysoko. První jsem si chtěla strašně skočit, což se instruktorovi líbilo. Byl to strašně zvláštní pocit, nechci odhdovat, jak jsem se tvářila, ale prvních 5 vteřin jsem necítila nic, prostě jsem padala a pak mě zastavily popruhy. Podruhé jsem skočila na hrazdu, chvíli jsem se vezla a pak jsem zase padala... A teď lituju, že jsem si neskočila ještě jednou. >:3 Pak jsme šli ještě vyzkoušet jakousi přetlačovanou na lanech, která byla mezi stromy napnutá do V, taková hra pro dva.

 

 

Vrátila jsem se domů rychlíkem kolem třetí, doplazila se domů, najedla se, umyla a šla jsem si na dvě hodiny lehnout, jelikož mě večer čekalo kino. Jenže se stejně nehrálo, protože byl málo lidí, všichni byli v osm nejspíš na Mandrage, tak jsme šli do hospody zapít kámošovo řidičák. C:

 

autorka fotografií © Andrea Štěpinová

Výlet - Dětské lanové centrum Karlovy Vary

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.