Vyhledávání


Výlet - návštěva Ostravy

17.08.2012 10:51

Minulý rok tu byl na týden Hikaru, tenhle rok jsem jela k Hikaru já. Ráno jsem musela jet rychlíkem už v 7:19, abych byla v Praze v půl jedenácté, tam hodinu a něco čekala a pak jela tři hodiny do Ostravy na hlavní nádraží. Vlakem. Nevadilo mi to, jen jsem si na hlaváku v Praze připadala trochu jako bezdomovec, ale nebyla jsem v tom sama. Navíc se bylo na co koukat, vedle mě seděli tací hezcí dva Angličané.

V Ově mě vyzvednul taťka Hikaru a jelo se do Havířova (dál budu psát Havr). Hikaru by mě byl vyzvednul sám, jenže máti odjela, sbalila nejen auto, ale také žehličku na vlasy, kterou jsem doufala, že budou mít, jelikož jsem si ráno po nástupu do vlaku uvědomila, že nemám jak žehličku, tak kraťasy.

Při průjezdu Ovou jsem si připadala jako Alenka v Říši divů. Však j na druhé straně ČR ještě nebyla. Navíc mě překvapilo, že semafory tu mají jiný zvuk, než u nás na západě. Jak jsem později zjistila, pár věcí je tu taky jinak, zvlášť pár slovíček, které jsem si sebou chtě nechtě odvezla. Zjistila jsem, že z Ovy do Havru to není zrovna kousek. Zaparkovali jsme na parkovišti cca 50 metrů od jejich domu, přesněji paneláku, které má na jedné straně asfalt s koši na basketbal.

Nějak si nepamatuju, co jsme celé dny dělali, ale v pondělí vím, že jsme nikde nebyli, jen jsme se prošli po Havru, abych zjistila, že bych se tam nejspíš ztratila.  Úterý jsme si to rozdali v Tekkenu 3 a byli s Gordošem venku. Ve středu jsme byli (nejspíš) v zoo, kde byla spousta ukřičených dětí a otravných, ale opravdu o pěsťovku si říkajících, Poláků. Večer jsme koukali na Syndrom Pandrum, ale Hika byl tak unavený, že jsme to v půlce vzdali. Ve čtvrtek jsme s Ayu, Lukasem, Hejtem a… (kruci, to poslední jméno :D) vyrazili do hospody U kolejí, kde jsme seděli, bavili se, dali si pizzu, Kofolu, pivo a vodku s džusem. V pátek jsme měli fofry, trošku jsme nestíhali, Hikarův taťka vyřizoval ještě objednávky a tak jsme vyrazili později, než bylo v plánu. Nakonec jsme to na nádraží stíhali s rezervou 10 minut.

 


V Praze jsem si ještě od Ruchiela vyzvedla boty a jela dom.

A teď mám chuť se tam vrátit, tady se mi smějí kvůli přízvuku a vůbec nerozumí některým slovům. Navíc v Ově se všechno bralo tak nějak jinak.

Výlet - návštěva Ostravy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.